Nici liftingujące PDO/PLACL to małoinwazyjna, nowoczesna i najbardziej skuteczna metoda niwelowania oznak starzenia z zakresu zabiegów medycyny estetycznej. Nici liftingujące stanowią doskonałą alternatywę dla bardziej inwazyjnych zabiegów liftingujących, m.in. stosowanych w chirurgii plastycznej. Zabieg przy użyciu nici liftingujących to idealne rozwiązanie dla pacjentek, które chcą zmienić kształt łuków brwiowych, podkreślić kształt kości policzkowych, unieść owal twarzy lub np. poprawić wygląd piersi i pośladków.
Nici liftingujące tworzą naturalne „rusztowanie”, które unosi i podtrzymuje tkanki. Inicjują intensywny, wieloetapowy proces przebudowy skóry. Pobudzają fibroblasty do syntezy kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny. Skóra zagęszcza się, wzmacnia i napina. Odzyskuje także jędrność, elastyczność oraz młodszy wygląd.
Wskazania do zabiegu:
- Utrata napięcia i jędrności skóry
- Zmarszczki, fałdy i bruzdy na twarzy oraz szyi
- Utrata owalu twarzy
- Opadające policzki tzw. chomiki
- Opadające kąciki ust i powieki
- Asymetria brwi
- Fałd nosowo-wargowy
- Linie marionetki
- Podwójny podbródek
- Niedoskonałości nosa
- Utrata jędrności i kształtu piersi oraz pośladków
- Zwiotczała skóra ramion, brzucha oraz nóg
Przebieg zabiegu:
Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa od 30 minut do 60 minut. Lekarz najpierw w pierwszej kolejności znieczula wybrany obszar skóry za pomocą zastrzyku lub specjalnego kremu z lidokainą. Następnie pojedynczo wprowadza się nici, które są schowane w kaniuli pod skórę. Po wyjęciu kaniuli nici pozostają w tkance, a lekarz przycina ich nadmiar. Po przycięciu nić całkowicie chowa się w skórze. W ten sposób z kilku nici tworzy się rodzaj rusztowania pomagającego skórze opierać się sile grawitacji.
Czas trwania efektu:
W zależności od ilości zastosowanych nici, okolicy twarzy lub ciała oraz tkanki pacjenta, efekty utrzymują się od 12 miesięcy do 18 miesięcy. Po tym czasie najlepiej powtórzyć zabieg, żeby utrwalić efekty na dłużej. Należy zwrócić uwagę, że każda osobna nić, która znajduje się w tkance stymuluje organizm do produkcji fibroblastów, które są odpowiedzialne za tworzenie się włókien kolagenowych, produkcji elastyny oraz kwasu hialuronowego co wpływa na przebudowę tkanki. Dzięki wspomnianej stymulacji skóra ujędrnia się i odzyskuje elastyczność i chociaż nici wchłaniają się po jakimś czasie (następuje rozkład na dwutlenek węgla i wodę), skóra nie wraca do efektu z przed zabiegu.