Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na śródskórnym wprowadzaniu specjalnie przygotowanych aktywnych substancji odżywczych za pomocą cienkiej igły i strzykawki. Dzięki przenikaniu przez barierę naskórkową możliwe jest dostarczanie skórze znacznie większej ilości składników odżywczych niż w przypadku kosmetyków. Wstrzykiwane preparaty docierają głębiej i działają intensywniej niż w przypadku kremów, mezoterapii mikroigłowej, czy tzw. rollerów. Sam proces iniekcji wpływa na przebudowę tkanek, a w połączeniu z aktywnymi preparatami inicjuje pozytywne zmiany, n.in. odżywienie skóry, nawadnianie i prowadzi do ogólnej poprawy jej wyglądu i kondycji.
Efekty zabiegu:
- nawilżenie, odżywienie, uelastycznienie i ujędrnienie skóry
- spłycenie zmarszczek i zapobieganie ich powstawaniu u osób młodych
- widoczne odmłodzenie skóry i ogólna poprawa jej wyglądu oraz stanu
- redukcja problemów dermatologicznych występujących wokół oczu
- przywrócenie skórze właściwego kolorytu
- przeciwdziałanie łysieniu
- poprawa kondycji włosów
Jak przebiega zabieg?
W mezoterapii igłowej wykorzystuje się działające doraźnie aktywne substancje odżywcze. Iniekcji dokonuje się w obszarze, który chcemy odżywić i zastymulować. Gotowe preparaty rewitalizujące i regenerujące, tak zwane koktajle, znajdują się w ampułkach lub ampułkostrzykawkach. Lekarz przeprowadzający mezoterapię igłową dostosowuje mieszaninę składników odżywczych do charakteru zabiegu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta.
Iniekcja przebiega w klasyczny sposób. Lekarz wykonuje wkłucia co 0,5–1,5 cm dostarczając substancje aktywne, a sama aplikacja odbywa się praktycznie bezboleśnie. Przy zabiegu lekarz stosuje znieczulenie okolicy poddawanej mezoterapii przy pomocy kremu z lidokainą.
Zabieg najlepiej powtórzyć w niedługim czasie. Zazwyczaj (w zależności od zaleceń lekarza) wykonuje się serię zabiegów, która składa się z trzech zabiegów w odstępie dwóch tygodni od poprzedniego zabiegu.
Pierwsze efekty staną się zauważalne niemal natychmiastowo.